iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Wspólny projekt filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej i kaliskich szkół

2020-09-28 13:51:34

W Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka - Izbie Pamięci Szczypiorna rozpoczęły się warsztaty „Kaliskie ścieżki w wojnie polsko-bolszewickiej”.

Projekt w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920” jest realizowany we współpracy z pięcioma kaliskimi szkołami: Szkołą Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu, II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu, Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu oraz ze Stowarzyszeniem Stacja Inspiracja.
 
Pięć zespołów uczniowskich tworzy mobilny quest historyczny na temat udziału kaliszan w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Wybór szkół został podyktowany kontekstem historycznym: udziałem ich wychowanków w wojnie bądź położeniem placówek w pobliżu miejsc pamięci. Nowo powstała Izba Pamięci Szczypiorna, położona w historycznym miejscu uważanym za kolebkę niepodległości, tworzy odpowiedni klimat dla działań warsztatowych.
 
Prace odbywają się pod kierunkiem specjalisty od technologii multimedialnych i przy wsparciu ekspertów w zakresie historii. W efekcie powstanie ogólnodostępny quest, stworzony w całości przez uczniów i popularyzujący historię w atrakcyjnej i przystępnej formie dzięki wykorzystaniu zgamifikowanej ścieżki historycznej.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl