iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Wtargnięcie uzbrojonych napastników w PWSZ

2019-05-13 08:32:07

Zdjęcie: KMP Kalisz
Wtargnięcie uzbrojonych napastników do budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ewakuacja studentów i pracowników placówki...

Ponadto udzielenie pomocy rannym i w konsekwencji sprawne zatrzymanie intruzów, to poszczególne elementy ćwiczeń dowódczo-sztabowych, których celem było skoordynowanie działań policji oraz pracowników uczelni na wypadek realnego zagrożenia terrorystycznego.

 

Do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu dotarła telefoniczna informacja o wtargnięciu uzbrojonych napastników na teren jednego z obiektów PWSZ w Kaliszu. Wiadomość ta była sygnałem do rozpoczęcia ćwiczenia dowódczo-sztabowego z udziałem policjantów, studentów i pracowników uczelni wyższej. Na miejsce natychmiast wyruszyli funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Do akcji wkroczył przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym podopiecznym. Dzięki ich szybkiej i sprawnej reakcji udało się zatrzymać jednego z uciekających napastników.

Podczas kolejnego etapu ćwiczeń zapadła decyzja o konieczności natychmiastowego ewakuowania studentów oraz pracowników uczelni, którzy znajdowali się w kilku pomieszczeniach. Wszystkie osoby zostały wyprowadzone z budynków we wskazane miejsce, co zagwarantowało im bezpieczeństwo podczas czynności wykonywanych przez mundurowych. Ostatecznie drugi z napastników został również obezwładniony.

Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ewakuacji w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo pozwoliły na sprawdzenie oraz doskonalenie algorytmu postępowania służby dyżurnej kaliskiej komendy na wypadek zaistnienia tego rodzaju zdarzenia.

Przeprowadzone ćwiczenia wpisują się w założenia „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”, którego głównym celem jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach terrorystycznych.

 

 Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl