iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Wyremontują ośrodek i uruchomią przedszkole

2021-04-27 15:04:00

Zdjęcie: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta
Niemal 5 mln zł pochłonie kompleksowa przebudowa i termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kaliszu. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (3 mln zł) oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (ponad milion złotych). Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na koniec marca 2022 r.

W ramach zadania zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Ponadto wymianie ulegnie część stolarki okiennej i drzwiowej. Docieplony będzie budynek oraz stropodachy a placówka dodatkowo zyska energooszczędne oświetlenie.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W ramach zadania przewiduje się adaptację części pomieszczeń na przedszkole czterooddziałowe, przebudowę kuchni z zapleczem, pomieszczeń socjalnych, administracyjnych i sanitariatów. Teren wokół ośrodka zostanie zagospodarowany, a komin po dawnej kotłowni węglowej rozebrany. Za to dobudowana zostanie winda na potrzeby osób niepełnosprawnych.

- Co ciekawe, w ramach zadania zamontowanych zostanie także 16 skrzynek lęgowych z trocinobetonu dla wróbli i jerzyków, a roboty budowlane będą odbywały się pod nadzorem ornitologa, ponieważ na terenie ośrodka potwierdzono siedliska tych ptaków, które są objęte ścisłą ochroną gatunkową - wskazuje prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl