iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Wyremontują ośrodek i uruchomią przedszkole

2021-04-27 15:04:00
Zdjęcie: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta
Niemal 5 mln zł pochłonie kompleksowa przebudowa i termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kaliszu. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (3 mln zł) oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (ponad milion złotych). Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na koniec marca 2022 r.

W ramach zadania zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Ponadto wymianie ulegnie część stolarki okiennej i drzwiowej. Docieplony będzie budynek oraz stropodachy a placówka dodatkowo zyska energooszczędne oświetlenie.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W ramach zadania przewiduje się adaptację części pomieszczeń na przedszkole czterooddziałowe, przebudowę kuchni z zapleczem, pomieszczeń socjalnych, administracyjnych i sanitariatów. Teren wokół ośrodka zostanie zagospodarowany, a komin po dawnej kotłowni węglowej rozebrany. Za to dobudowana zostanie winda na potrzeby osób niepełnosprawnych.

- Co ciekawe, w ramach zadania zamontowanych zostanie także 16 skrzynek lęgowych z trocinobetonu dla wróbli i jerzyków, a roboty budowlane będą odbywały się pod nadzorem ornitologa, ponieważ na terenie ośrodka potwierdzono siedliska tych ptaków, które są objęte ścisłą ochroną gatunkową - wskazuje prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. 

(alf)Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU