iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Wyrwał starszej kobiecie torebkę, odpowie za kradzież zuchwałą

Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież torebki. 42-latek został zatrzymany zaledwie kilka dni po zdarzeniu.

- W minionym tygodniu Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży torebki. Z ustaleń policjantów wynikało, że do idącej chodnikiem 83-letniej kobiety podbiegł nieznajomy mężczyzna. Napastnik wyrwał kaliszance torebkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze oraz telefon i uciekł z miejsca zdarzenia - informują kaliscy mundurowi.

Policjanci pionu kryminalnego natychmiast po zdarzeniu próbowali zebrać jak najwięcej informacji na temat sprawcy. Przydatne okazały się nagrania z monitoringu, który zarejestrował sylwetkę napastnika. Informacja o zdarzeniu wraz z rysopisem sprawcy została przekazana wszystkim policjantom.

Kilka dni później, podczas innej interwencji policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej rozpoznali mężczyznę, który był sprawcą kradzieży torebki. 42-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

- Za kradzież zuchwałą można skazać złodzieja sklepowego lub kieszonkowca i to niezależnie od wartości skradzionych rzeczy. W myśl przepisów za kradzież szczególnie zuchwałą można uznać taką, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem. Po drugie jest to również kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu - wyjaśniają mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU