iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Wyrywał kobietom torebki

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego w sprawie szczególnie zuchwałych kradzieży. Mężczyzna wyrywał kobietom torebki. 34-latek już wkrótce odpowie przed sądem.

Do kradzieży doszło w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku na terenie Kalisza. Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny. Najpierw wybierał swoją ofiarę, obserwował ją, a następnie gwałtownie podjeżdżał od tyłu na rowerze i wyrywał jej torebkę. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe i telefony. Wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie, to kobiety.

Ustalenie sprawcy tych szczególnie zuchwałych kradzieży nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać dokładnego rysopisu sprawcy, ze względu na dynamikę całego zajścia.

Ostatecznie na podstawie analiz zebranego materiału dowodowego w czterech tego typu sprawach, policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

W piątek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU