iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Wystawa w kaliskim ratuszu

2020-06-26 08:06:00

Ekspozycja multimedialna poświęcona dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu mieści się w ratuszu - w pomieszczeniach piwnic, na korytarzu trzeciego piętra przed wejściem na wieżę oraz na kondygnacjach wieży ratuszowej, a wieńczy ją taras widokowy.

Jej scenariusz poprowadzi zwiedzających przez wieki historii Kalisza i regionu, aż do czasów nam współczesnych, przez wyjątkowe wydarzenia, tajemnice miasta i jego zagadki, oraz umożliwi spotkanie z postaciami związanymi z jego dziejami i współczesnością.

Ekspozycja stanowi wzajemnie uzupełniające się połączenie tradycyjnych, statycznych elementów wystawienniczych, takich jak plansze z tekstem i fotografiami czy gabloty z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym, który wykorzystuje technikami multimedialne do prezentacji animacji, filmu, prezentacji multimedialnych.

Zwiedzający rozpoczną wyprawę w przeszłość, od sal w piwnicy, gdzie sięgamy do źródeł historii kaliskiego centrum osadniczego. Następnie, na trzecim piętrze w korytarzu przed wejściem na wieżę, znajdą się w miejscu poświęconemu dziedzictwu historyczno-kulturowemu regionu - miast i gmin tworzących Aglomerację Kalisko-Ostrowską.
Tutaj osoby niepełnosprawne, które nie mogą wejść po schodach na wieżę, mają możliwość uczestniczenia w zwiedzaniu, oglądając i słuchając udostępnionych na monitorach treści multimedialnych. Natomiast za pośrednictwem zamontowanych na tarasie widokowym kamer, na monitorach podziwiać można panoramę naszego miasta.

Na poszczególnych kondygnacjach wieży, uczestnicy poznają wybrane i ważne dla miasta historyczne bloki tematyczne, dzięki czemu prześledzą rozwój Kalisza, jego klęski i odrodzenie oraz obecne życie miasta. Wejdą na poziom zegarowy z ratuszowym czasomierzem, a z tarasu widokowego spojrzą z góry na panoramę współczesnego Kalisza.

Z założenia, ratuszowa ekspozycja nie jest wystawą muzealną, nie ma tu muzealnych artefaktów. Skupia się na wywołaniu u oglądających wielu wrażeń i pozytywnych emocji, a jej celem jest pokazanie wyjątkowości Kalisza oraz przekonanie zwiedzających, że tak ten historyczny, jak i współczesny Kalisz, wart jest poznania.
Ma zachęcić do odkrywania tajemnic miasta i regionu, dać impuls i zainspirować do poszerzenia wiedzy o życiu miasta, do spaceru i obejrzenia jego zabytków oraz odwiedzenia miejsc i instytucji, o których jest mowa w historycznej narracji ekspozycji czy też tych, które widziało się z platformy widokowej wieży. Chcieliśmy, aby turyści i goście ulegli magicznemu urokowi Kalisza, a kaliszanie na nowo odkryli swoje miasto i docenili jego niezwykłość.
Ekspozycja jest nowym, atrakcyjnym obiektem edukacyjno-turystycznym na mapie Kalisza i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Mamy nadzieję, że spodoba się i zachwyci, tak turystów, jak i kaliszan.

 

Można już rezerwować bilety na zwiedzanie ekspozycji w piwnicach i na wieży ratusza. Pierwsze wejścia w najbliższą sobotę, 27 czerwca.

 
Bilety można rezerwować poprzez formularz. W sezonie letnim ekspozycja będzie dostępna we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele w godzinach 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o godzinie 17:00). W piątki wyjątkowa atrakcja - zwiedzanie wieczorne. Ekspozycja będzie bowiem dostępna od 14:00 do 22:00.
 
Ceny biletów to 8 zł normalny, 5 zł ulgowy. Dla dzieci do lat trzech wejście jest bezpłatne. Przy zakupie biletów respektowane są: Kaliska Karta Mieszkańca, Kaliska Karta Seniora oraz Karta Dużej Rodziny, która umożliwiają zakup biletu ulgowego w cenie 4 zł od osoby. Ze względów sanitarnych zwiedzanie odbywa się w grupach maksymalnie jedenastoosobowych.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: kalisz.pl/Anna Woźniak


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl