iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Wzrasta opłata za żłobek

2021-05-31 13:05:00

Od września br. o ponad 30%. Zaś od nowego roku, portfele rodziców zostaną "przetrzepane" jeszcze bardziej.

Opłata stała za pobyt dziecka w żłobku prowadzonym przez miasto Kalisz, od września 2021r., uzależniona będzie od wysokości pensji minimalnej. Zaś do tej pory, odpłatność wyznaczała dzienna stawka w wysokości 7,50 zł (przy założeniu, że dziecko przebywa w placówce 21 dni, opłata za miesięczny pobyt kształtowała się w wysokości około 160 zł).
 
I tak, od września do grudnia 2021r., opłata za pobyt malucha w żłobku dobije do pułapu 7,5% pensji minimalnej (210 zł) a od stycznia 2022r. już będzie to 9,5 % (przy założeniu, że wynagrodzenie minimalne wzrośnie do 3 000 zł brutto, opłata za żłobek wyniesie około 280 zł). Do tego trzeba jeszcze doliczyć opłatę za miesięczne wyżywienie pociechy w żłobku (dzienna stawka 6,50 zł) oraz 15 zł za każdą rozpoczętą godzinę opieki, w przypadku wydłużonego pobytu dziecka w placówce. 
 
Na osłodę, większością głosów (12 "za", 8 "przeciw" i 2 "wstrzymujących"), radni przyklepali także pakiet ulg. Na częściowe zwolnienie z opłaty mogą liczyć rodziny, którym przysługuje prawo do pobierania zasiłku rodzinnego. Wówczas w przypadku uczęszczania do żłobka jednego dziecka obowiązuje bonifikata w opłacie w wysokości 10% a przy dwójce pociech, wzrasta ona do 25%.  Ponadto z tytułu wychowania dziecka w rodzinie niepełnej (rodzic lub opiekun prawny jest osobą samotnie wychowującą dziecko), zwolnienie w opłacie wynosi 50% a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 60%. Na ulgę w opłacie za pobyt pociechy w żłobku może także liczyć rodzic, który posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Wówczas zniżka wynosi 50%. 
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl