iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Z alpakami podsumowali „Moje ulubione kwiaty”

2021-10-08 13:10:00
Zdjęcie: Joanna Wypych
Podsumowano konkurs biblioteczny dla osób niepełnosprawnych pod hasłem „Moje ulubione kwiaty”, zorganizowany przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Dzięki gościnności właściciela hodowli pod nazwą Alpakotela w Kamieniu, nagrodzeni w konkursie mogli po raz pierwszy spotkać się z alpakami.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 20 prac wykonanych przez 20 uczestników – podopiecznych Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnością „Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Celem konkursu było pokazanie umiejętności twórczych i zdolności manualnych osób niepełnosprawnych oraz stworzenie im warunków zarówno do pracy indywidualnej, jak i w grupie. Prace konkursowe zostały wykonane różnymi technikami, to znaczy kilkoma rodzajami farb lub kredek, a także w formie wyklejanek. Wszystkie pokazywały wielkie zaangażowanie ich twórców. Należy podkreślić, że możliwość zaistnienia poprzez tworzenie jest dla osób niepełnosprawnych czynnikiem niezwykle ważnym, bo zwiększa poczucie ich własnej wartości i stymuluje społeczną aktywność.

Podopieczni Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnością „Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu poznali mnóstwo ciekawostek na temat alpak. Spotkanie z tymi sympatycznymi zwierzętami, które cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, było nie tylko miłym doświadczeniem, ale miało także działanie terapeutyczne.

 

Prace uczestników konkursu „Moje ulubione kwiaty” można oglądać w Filii nr 3 przy ul. Krótkiej 3 w Kaliszu.

Źródło: Zenona KubiakCzytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU