iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Z Kaliską Kartą Mieszkańca za darmo

Od 1 stycznia 2023 roku posiadacze Kaliskiej Karty Mieszkańca będą podróżować komunikacją miejską za darmo. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Kalisza, radni jednogłośnie przegłosowali wniosek prezydenta miasta.

Wprowadzenie darmowych przejazdów ma zwiększyć mobilność osób z niskimi dochodami, które nie posiadają własnego środka transportu oraz zmniejszyć wydatki z budżetów mieszkańców przeznaczone na komunikację. Zakłada się także ograniczenie transportu kołowego w mieście, a tym samym redukcję poziomu smogu i hałasu, co ma przyczynić się do usprawnienia ruchu drogowego i zwiększenia dostępności do miejsc parkingowych w centrum miasta.

Uprawnienie do bezpłatnej komunikacji stanowić będzie zachętę dla mieszkańców do zameldowania się w Kaliszu oraz rozliczania podatku dochodowego w Pierwszym Urzędzie Skarbowym.

Darmowe przejazdy będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 roku do końca grudnia 2024 roku. Przez ten czas zbierane będą dane do analizy o rzeczywistych skutkach takiego rozwiązania dla miasta oraz monitorowania wpływu zmiany na zwiększenie liczby mieszkańców Kalisza.

Lista wymaganych dokumentów potrzebnych do uzyskania Kaliskiej Karty Mieszkańca, zostanie określona odpowiednim zarządzeniem.

Źródło: Anna Błaszczyk - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU