Kalisz

Za nami trzecia, przed nami czwarta "Biała Sobota"

Za nami trzecia, przed nami czwarta
Zdjęcie: Urząd Miasta Kalisza

16 maja na Głównym Rynku w Kaliszu odbyła się trzecia "Biała Sobota" w tym roku, podczas której przeprowadzono łącznie 248 badań i konsultacji.

Mieszkańcy miasta skorzystali z bezpłatnych:

  • badań mammograficznych w ramach miejskiego programu polityki zdrowotnej - wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet na lata 2026-2027,
  • wideodermatoskopowego mapowania ciała w kierunku wykrywania czerniaka,
  • badań RTG płuc,
  • badań cytologicznych,
  • konsultacji farmaceutycznych,
  • instruktaży samobadania piersi.

A już 23 maja w godz. 10.00-14.00 w ZPOZ "PULS" Przychodni Medycyny Rodzinnej przy ul. Polnej 29 odbędzie się kolejna "Biała Sobota".


Źródło: Urząd Miasta Kalisza



Z regionu


Czytaj również