iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Za szybko o 127 km/h! Chciał się przejechać po długiej zimowej przerwie...

Zdjęcie: KMP Kalisz

Nieodpowiedzialnego motocyklistę zatrzymali do kontroli policjanci kaliskiej drogówki. 27-latek w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

27-latek w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 177 km/h. - Mieszkaniec powiatu zapytany o powód przekroczenia prędkości poinformował policjantów, że chciał się przejechać po długiej zimowej przerwie - informują mundurowi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 27-latek będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy miesiące. Kolejne konsekwencje dla nieodpowiedzialnego kierowcy, to mandat w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

- Ładna pogoda i sucha nawierzchnia nigdy nie gwarantują bezpieczeństwa na drodze. Do większości zdarzeń drogowych dochodzi na skutek błędu człowieka. Błąd taki można popełnić niezależnie od warunków pogodowych. Ale niestety, jak wskazuje doświadczenie korzystna pogoda usypia naszą czujność - stwierdzają policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU