iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Zaatakowali kaliszanina w samochodzie, grozili mu nożem...

2019-10-10 13:10:00

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat. Obaj są podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego na szkodę 46-latka.

Do przestępstwa doszło w nocy z 26 na 27 września w Kaliszu. 46-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, znajomych swojej koleżanki. Do zdarzenia doszło podczas wspólnej podróży samochodem. Sprawcy używając siły fizycznej i grożąc pokrzywdzonemu nożem zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie zatrzymali samochód i przeszukali rzeczy 46-latka zabierając mu m.in. portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dowodu osobistego, a także dwa telefony komórkowe. Sprawcy zanim odjechali autem należącym do 46-latka, grożąc mu pozbawieniem życia zażądali, aby dostarczył im we skazane miejsce pieniądze, w kwocie 3 tys. zł. Pokrzywdzony pieszo dotarł do miejsca zamieszkania i o całej sytuacji powiadomił policję.

 

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Okazało się, że to dwaj kaliszanie w wieku 28 i 38 lat. 

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż trzy lata. 

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

 

 
Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl