iKalisz.pl reklamy
Z regionu

Zabezpieczono blisko 30 tysięcy sztuk papierosów oraz ponad 100 kg tytoniu

Wspólne działania Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i poznańskiego Zarządu CBŚP doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn wchodzących w skład grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem wyrobami akcyzowymi.

Zabezpieczono blisko 30 tysięcy sztuk papierosów oraz ponad 100 kg tytoniu. Wśród zatrzymanych jest kierujący przestępczymi działaniami grupy, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

- Na początku listopada, funkcjonariusze Nadodrzańskiego OSG z placówki SG w Kaliszu, wspólnie z policjantami z poznańskiego CBŚP rozpracowali i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą w powiecie konińskim. Przedmiotem jej działalności był nielegalny handel papierosami. W zaplanowanej i sprawnie przeprowadzonej akcji mundurowi zatrzymali 4 mieszkańców powiatu konińskiego, w wieku od 24 do 37 lat. Podczas przeszukań miejsc ich zamieszkania oraz prowadzenia przestępczej działalności, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 tysięcy sztuk papierosów oraz ponad 100 kg tytoniu. Łączna szacunkowa wartość zajętych towarów akcyzowych to ponad 80 tys. złotych - informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty w udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Czwartemu z zatrzymanych prokurator przedstawił zarzut kierowania przestępczymi działaniami grupy. Mężczyzna ten został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór policji.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU