iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Zaczynają walkę w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek

2021-02-19 12:02:00

Jeszcze niedawno Energa MKS SMS Kalisz świętował ogromny sukces całej kaliskiej siatkówki w postaci potrójnego Mistrzostwa Polski w przedłużonym przez pandemię sezonie 2019/20. Nie minęło dużo czasu, a drużyny młodzieżowe Energa MKS-u rozpoczynają długą drogę do walki o obronę tytułów w sezonie 2020/21. Już dziś rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, będących pierwszym wyzwaniem na drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Kaliski zespół zmierzy się z: Energetykiem Poznań, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i UKS-em ZSMS Poznań.

Trzon zespołu juniorek tworzą uczennice VII LO SMS w Kaliszu, w decydujących rundach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich wesprą ich również cztery zawodniczki trenujące na co dzień w centralnym SMS-ie w Szczyrku. Dziewczyny zakwalifikowały się do turnieju finałowego mistrzostw województwa dzięki wygraniu grupy eliminacyjnej nr 2 w pierwszym etapie. Okazały się lepsze od zespołów SPS Volley Piła, KS Volley Turek i SPS Volley Piła II. W grupie zdobyły 17 punktów tracąc tylko jednego seta.

 

Przygotowania do nowego sezonu i sama praca z młodymi zawodniczkami w trakcie jego trwania nie była łatwa. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wszyscy musieliśmy dostosować wiele elementów naszego życia do nowej rzeczywistości. Podobnie było z treningami grup młodzieżowych, chociaż te wywodzące się z SMS-ów były zakwalifikowane jako sport wyczynowy, co pomagało w organizacji zajęć. Dziewczyny musiały zadowolić się 10 godzinami zajęć tygodniowo, zamiast 16, ale w obecnej sytuacji ważna była w ogóle możliwość regularnego treningu. O przygotowaniach i perspektywie przed turniejem opowiedziała trenerka grup młodzieżowych, Anna Duma-Lalek.

 

Jest to dla nas ciężki sezon, ponieważ pandemia, która zaistniała nam od wiosny spowolniła trochę i zaburzyła nam cykl treningowy. Nie mogliśmy np. możliwości zorganizowania obozów, które do tej pory regularnie realizowaliśmy. Oczywiście zastąpiliśmy to przygotowaniami wyłącznie na miejscu, ale musieliśmy nasz plan dostosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Co do turnieju, myślę, że powinno być dobrze. Będziemy się wszyscy starali, żeby sukces był tak duży jak w poprzednim roku – Mistrzostwo Polski, ale najpierw musimy skupić się na finałach wojewódzkich, a dopiero później kolejnych fazach.

 

Pierwszy mecz Energa MKS SMS Kalisz rozegra w piątek, 19 lutego o 18:30. Planowana jest transmisja z turnieju, zainteresowanym polecamy śledzenie profili Energa MKS-u Kalisz w mediach społecznościowych i zachęcamy do trzymania kciuki za dziewczyny!

 

Plan Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w siatkówce

  • Piątek, 19 lutego

godz. 18:30, Energa MKS SMS Kalisz – UKS ZSMS Poznań

  • Sobota, 20 lutego

godz. 16:30, Energa MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań

  • Niedziela, 21 lutego

godz. 10:00, Energa MKS SMS Kalisz – UKS Szamotulanin Szamotuły

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl