iKalisz.pl reklamy
KMP KALISZ

Zadzwonił na policję, bo nie chciano mu wydać samochodu. Odpowie przed sądem

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia samochodów. Rzadko jednak zdarza się, aby sprawca tego typu przestępstwa sam zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o interwencję policjantów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zgodnie z treścią art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W styczniu bieżącego roku 25-letni kierowca doprowadził do kolizji drogowej. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i mając dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Auto którym tego dnia kierował 25-latek, zostało odholowane na parking strzeżony.

W piątek, 14 lipca,  25-latek postanowił odebrać swój pojazd. Mężczyzna nie miał jednak wystawionego przez Policję zezwolenia uprawniającego do odbioru auta. Obsługa parkingu poinformowała 25-latka, że w tej sytuacji nie może wydać pojazdu. Zdenerwowany mężczyzna postanowił zadzwonić na numer alarmowy i poprosił o interwencję funkcjonariuszy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wytłumaczyli zgłaszającemu jak wyglądają procedury dotyczące odbioru zabezpieczonego na parkingu pojazdu. Jednocześnie mundurowi postanowili sprawdzić w jaki sposób 25-latek dotarł na na miejsce. Mężczyzna próbował przekonać policjantów, że przywiozła go znajoma obecna na miejscu interwencji. Jednak w trakcie dalszej rozmowy przyznał, że to on kierował autem, którym oboje przyjechali.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdarzenie miało miejsce w powiecie kaliskim.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU