iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Zagospodarują deszczówkę na potrzeby szkół

2020-11-16 08:11:00

Dwa zadania w ramach programu „Deszczówka“, realizowanego przy wsparciu środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, przeprowadzi samorząd powiatu kaliskiego.

Pierwszym z nich będzie wykonanie systemu podziemnego magazynowania wody opadowej z budynków Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie oraz instalacji jej wykorzystania do nawadniania terenów zieleni i terenów dydaktycznych. Wysokość dofinansowania to ponad 24 tys. zł. Z kolei drugim przedsięwzięciem będzie wybudowanie systemu podziemnego magazynowania wody opadowej z budynków warsztatów przy Zespole Szkół im. St. Mikołajczyka w Opatówku oraz instalacji jej wykorzystania do nawadniania terenów zieleni i terenów dydaktycznych. Tu wsparcie wynosi niemal 26 tys. zł.

 

W Liskowie zadanie będzie polegało na zamontowaniu dwóch podziemnych zbiorników na wody opadowe o pojemności 10 000 litrów każdy, do których skierowana zostanie woda spływająca z dachów dwóch sąsiadujących budynków szkoły. Zgromadzona deszczówka wykorzystywana będzie do nawadniania terenów zieleni i boiska sportowego o powierzchni około 6000 m2. System nawadniania składa się z pompy zatapialnej (2 szt.) umieszczonej w zbiorniku, połączonej wężami ogrodowymi (około 400 m) ze zraszaczami (10 szt. wahadłowe lub obrotowe). Sterowanie systemem nawadniania odbywa się za pomocą wyłączników czasowych (2 szt.).

 

Z kolei w szkole w Opatówku zgromadzone wody opadowe, które trafią do dwóch podziemnych zbiorników na wody opadowe o pojemności 10 000 litrów każdy, wykorzystywane będą do nawadniania terenów dydaktycznych (działek doświadczalnych) oraz szklarni i tuneli foliowych o łącznej powierzchni około 5600 m2. System nawadniania składa się z pompy zatapialnej (2 szt.) umieszczonej w zbiorniku, połączonej wężami ogrodowymi (około 200 m) ze zraszaczami (10 szt. wahadłowe lub obrotowe) oraz z wężami kroplującymi (1000 m). Sterowanie systemem nawadniania odbywa się za pomocą wyłączników czasowych (2 szt.).


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl