iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z prokuratury

Założył grupę przestępczą w podkaliskich Biernatkach. Działali w całym kraju

2021-01-07 12:01:00

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, 21 grudnia 2020 roku zatrzymali 17 osób, w tym 8 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy. Jednemu z zatrzymanych - kierującemu grupą przedstawiono również zarzut zbrodni vatowskiej. Taki sam zarzut usłyszał także 9 członek grupy, który został przesłuchany jeszcze w listopadzie 2020 roku.

Działania te są efektem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu. Dotyczy ono trwającego w od początku 2018 roku do końca czerwca 2019 roku procederu popełniania przestępstw karnoskarbowych oraz fałszowania dokumentów księgowych. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej założonej przez Jerzego M. i działającej w Biernatkach (powiat kaliski) i innych miejscowościach na terenie kraju, podejmowali w powyższym okresie czynności związane z fikcyjnym obrotem paletami drewnianymi, deskami oraz innymi elementami drewnianymi, wystawiając w tym celu fikcyjne faktury VAT dotyczące transakcji gotówkowych wartości nie mniejszej niż 50 milionów złotych. Takie działania miały na celu stworzenie wizerunku legalnej działalności i służyły do wyłudzenia podatku. Wartość uszczuplenia należności publicznoprawnej z tego tytułu szacowana jest na kwotę ponad 8 milionów złotych.

 

Funkcjonariusze CBŚP zajęli majątek podejrzanych, w tym samochody oraz pieniądze. Łączna suma mienia, które może być zabezpieczone to kilka milionów złotych, w tym również hipoteki na nieruchomościach na poczet zabezpieczenia uiszczenia należności publicznoprawnych, a także zakazy zbycia i obciążania nieruchomości – tzw. konfiskata rozszerzona.

 

Podejrzanym za zarzucane przestępstwa grozi kara więzienia od 5 do 25 lat.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu/gov.pl


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl