DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Edukacja

Zapowiedź szybkiego powrotu uczniów do szkół? Do placówek trafiają maseczki i płyny dezynfekcyjne

2021-02-09 12:02:00

W poniedziałek decyzją wojewody wielkopolskiego rozpoczęła się się akcja dostarczania płynów dezynfekcyjnych i maseczek ochronnych dla szkół podstawowych i szkół średnich oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej w województwie.

Do magazynu tymczasowego WCZK przy ul. 3 Pułku Lotniczego  w Poznaniu trafił kolejny transport środków ochrony osobistej. 47 ton płynów do dezynfekcji i 62 tysiące maseczek zostaną przekazane wielkopolskim strażakom.
 
O działaniach logistycznych związanych z transportem wojewoda wielkopolski Michał Zieliński rozmawiał z komendantem szkoły aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Maciejem Wzdęgą oraz wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Dariuszem Matczakiem.
 
Środki ochrony przekazane do straży pożarnej zabezpieczą potrzeby prowadzonych działań przeciwepidemicznych oraz pomocy strażaków w akcji szczepień. Transport trafi do 1 516 jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz 43 jednostek ratowniczo-gaśniczych na terenie województwa.
Do szkół podstawowych płyny i maseczki dostarczą pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW z pomocą żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sumie do 1 299 szkół podstawowych oraz 518 szkół średnich trafi 46 964 litrów płynu i 363 400 maseczek ochronnych. 
 


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl