iKalisz.pl reklamy
Wielkopolska

Zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców

Funkcjonariusze straży granicznej z Kalisza zatrzymali pięć cudzoziemców, którzy w Polsce przebywali nielegalnie i wbrew przepisom usiłowali przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Za pomocnictwo w popełnieniu tego przestępstwa zatrzymano obywatela Ukrainy.

 

Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Kaliszu, przeprowadzając kontrole mające na celu zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji zatrzymali w niedzielę 27 listopada 46-letniego obywatela Ukrainy - kierowcę i właściciela forda mondeo. Zatrzymani zostali również jego pasażerowie – pięciu cudzoziemców, z których tylko jeden posiadał syryjski paszport, pozostali nie mieli przy sobie żadnych dokumentów.

- Funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy podający się za obywateli Syrii przekroczyli zewnętrzną granicę Unii Europejskiej w miejscu do tego niedozwolonym i we współdziałaniu z innymi osobami, w miejscu przez nich nieznanym. Ponadto ustalono, że cudzoziemcy nie mają prawa do legalnego pobytu w Polsce - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumaczy.

Kierowca natomiast działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej umożliwił i ułatwił cudzoziemcom pobyt na terytorium naszego kraju wbrew przepisom. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU