iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Zatrzymano czterech piratów drogowych

We wtorek policjanci Ruchu Drogowego tylko wczoraj zatrzymali cztery prawa jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

- Jednego dnia policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości (powyżej 50 km/h) w obszarze zabudowanym. Tego dnia niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca lexusa zatrzymany do kontroli drogowej na terenie powiatu kaliskiego. 55-latek w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 115 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł również wsiąść za kierownicę - informuje kaliska policja.

Mundurowi apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU