iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę autobusu!

2020-11-24 08:42:59

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z kaliskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu. Badanie stanu trzeźwości 63-latka wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy.

W rejonie Ronda Westerplatte policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. Policjanci sprawdzili nie tylko stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia kierowcy, ale również jego stan trzeźwość. Badanie nie pozostawiło złudzeń. 63-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna rozpoczął pracę o godzinie 4.30. Kurs, podczas którego zatrzymali go policjanci był już jego trzecim, tego dnia. Okazało się również, że kierowca posiada prawo jazdy uprawniające do kierowania wyłącznie autobusami. Pozostałe uprawnienia stracił kilka lat wcześniej.

 

Apel policji

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada  osoba nietrzeźwa, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu ludzkim tragediom.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KMP Kalisz


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl