iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Zderzenie samochodu z pociągiem

Zdjęcie: mł. asp. Jakub Pietrzak

W niedzielę o godzinie 9:10 doszło do zderzenia pojazdu osobowego i pociągu na przejeździe kolejowym przy ulicy Torowej w Kaliszu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód osobowy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi osobowemu relacji Warszawa-Poznań Główny

- Auto po przybyciu pierwszego zastępu znajdowało się na boku, przyparte do słupa sieci trakcyjnej infrastruktury kolejowej. Wewnątrz pojazdu znajdowała się przytomna kobieta, która uskarżała się na ból. Około 200 metrów dalej stał pociąg osobowy - relacjonuje mł. asp. Jakub Pietrzak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Kierownik pociągu poinformował, że wśród pasażerów i obsługi nie ma osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenie poprzez ustawienie samochodów pożarniczych na jezdni, wyłączając drogę z ruchu oraz ogrodzono teren działań taśmą ostrzegawczą.

- Auto ustabilizowano przy pomocy podpór mechanicznych oraz pasów transportowych. Do uwolnienia osoby poszkodowanej wykorzystano poduszki pneumatyczne oraz urządzenia hydrauliczne. Następnie poszkodowaną umieszczono na desce ortopedycznej i przekazano obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego - komentuje mł. asp. Jakub Pietrzak.

Źródło: gov.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU