iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Zdjęcia między regałami z książkami

Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu przygotowała wystawę fotograficzną z udziałem swych najmłodszych czytelników. Dzieci wybrały ulubione postaci z bajek a biblioteka – wraz z pasjonatami fotografii - zorganizowała sesje zdjęciowe między regałami z książkami. Bajkowe zdjęcia będzie można obejrzeć w Bibliotece Głównej już 31 maja o godzinie 17.00.

Miesiące przygotowań, godziny sesji zdjęciowych i jest! Wielki finał akcji „Witamy w naszej bajce” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz grupę fotograficzną „Artistic Ray Of Photography”. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy wcześniej, gdy został ogłoszony prawdziwy casting na postacie z ulubionych książek małych czytelników. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali najpierw domowe sesje fotograficzne i przysłali zdjęcia przedstawiające m. in. Anię z Zielonego Wzgórza, Pipi Pończoszankę czy Harry’ego Pottera. Biblioteczna skrzynka pękała w szwach, jednak organizatorzy musieli dokonać selekcji i zaprosić wybrane dzieci na profesjonalną sesję fotograficzną.

Realizacja zdjęć odbywała się w przestrzeniach różnych filii bibliotecznych na terenie miasta. Bibliotekarze, jak i fotografowie, mieli nie lada wyzwanie, pracując z pełnymi energii małymi czytelnikami, ale efekt jest uroczy. Gdy postacie z bajek pojawiały się w oddziałach bibliotecznych, książki fruwały w górze, a regały przestawały być wysokie, niedostępne.

Wynik kilkumiesięcznej pracy bibliotekarzy i grupy „Artistic Ray Of Photography” będzie można obejrzeć na wystawie, której otwarcie odbędzie się tuż przed świętem wszystkich najmłodszych – 31 maja 2023 r., o godzinie 17.00, w Galerii 66 Biblioteki Głównej przy ulicy Legionów. Wielkoformatowe zdjęcia zawisną zarówno we wnętrzu, jak i przed biblioteką.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU