iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Zebrali ponad 5 litrów krwi!

Zdjęcie: KMP Kalisz

Podczas kolejnej zbiórki krwi zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Udało się zebrać ponad 5 litrów tego bezcennego leku.

Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął w poniedziałek, 26 czerwca na parkingu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już usiąść na specjalnym fotelu, aby oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie.

W akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 12 osób. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru udało się zebrać ponad 5 litrów krwi.

Akcja została włączona do projektu „65 akcji poboru krwi na 65-lecie Ruchu Honorowego Krwiodawstwa”, który objęty został patronatem Wojewody Wielkopolskiego.

- Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji bardzo serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejną zbiórkę, która odbędzie się 11 września 2023 roku - informują kaliscy mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU