iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Zginął 18-letni kierowca...

Zdjęcie: st. sekc. Michał Wojciechowski

Tragiczny wypadek w Opatówku. W wypadku drogowym śmierć na miejscu poniósł 18-letni kierowca.

Do zdarzenia doszło na ulicy Turkowskiej. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano auto osobowe rozbite na przydrożnym drzewie, całkowicie objęte pożarem. Na poboczu leżała osoba poszkodowana, która została wyciągnięta z wraku przez funkcjonariuszy patrolu policji udzielających pierwszej pomocy przedmedycznej - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Pojazdem podróżowała  jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia zamykając ruch na drodze wojewódzkiej 471 oraz izolując miejsce zdarzenia od osób postronnych. Przybyli na miejsce ratownicy OSP Opatówek przejęli od funkcjonariuszy policji czynności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany, jednak pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia 18-letniemu kierowcy.

- Jednocześnie z czynnościami KPP było prowadzone gaszenie pojazdu rozbitego na drzewie. Polegało ono na podaniu przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ODO jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na całkowicie objęte pożarem auto. Pożar ugaszono, a dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu. Po zakończeniu działań przez policję i zabraniu wraku pojazdu usunięto pozostałości karoserii z jezdni. Na miejscu obecna była Grupa Operacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Źródło: st. asp. Daniel Gierosz, mł. asp. Jakub Pietrzak

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU