iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Zgłosił kradzież rowerów, a te były na policji

2021-07-16 09:07:00

Do nietypowej sytuacji doszło kilka dni temu.

W miniony weekend w godzinach wieczornych policjanci patrolujący ulice miasta Kalisza zauważyli kobietę i mężczyznę idących chodnikiem. 

- Uwagę funkcjonariuszy zwróciły rowery, które prowadziła para. Jeden z nich był rowerem dziecięcym. Pośpiech z jakim poruszały się obie osoby zaniepokoił policjantów, którzy postanowili interweniować - wyjaśniają mundurowi.

Podczas legitymowania para była widocznie poddenerwowana. 

- 39-letni mężczyzna i jego 27-letnia koleżanka próbowali jak najszybciej zakończyć rozmowę z funkcjonariuszami i odejść. Sytuacja szybko się wyjaśniła. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 39-latek jest osobą poszukiwaną - wskazują kaliscy policjanci.

Ponadto para nie potrafiła w logiczny sposób wytłumaczyć umiała do kogo należą rowery z którymi wałęsają się ulicami miasta.

- Podczas rozmowy z policjantami, zarówno kobieta jak i mężczyzna kilkukrotnie zmieniali wersję swoich wyjaśnień. Ponieważ policjanci podejrzewali, że jednoślady mogą pochodzić z kradzieży, oba pojazdy trafiły do policyjnego depozytu - tłumaczą mundurowi.

 

Następnego dnia rano do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zadzwonił mężczyzna, który chciał złożyć zawiadomienie o kradzieży dwóch rowerów, które zniknęły mu z klatki schodowej. Tymczasem od oficera dyżurnego usłyszał, że rowery których kradzież chce zgłosić, może odebrać w komendzie i sprawa dla kaliszanina zakończyła się happy endem. Inaczej niż w przypadku pary, która z rowerami wałęsała się po Kaliszu, bo sprawcom kradzież grozi teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl