iKalisz.pl reklamy
Kalisz

"Złota Rączka" dla seniora wciąż działa

Seniorzy powyżej 60. roku życia, zamieszkujący na terenie Kalisza, mogą w swoich domach skorzystać z bezpłatnych, drobnych usług naprawczych i technicznych w ramach programu "Złota Rączka" dla seniora.

Naprawy nie mogą wymagać natychmiastowych interwencji, specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień, ale można zgłaszać drobne usługi naprawcze np.: nieszczelność baterii, zepsute klamki i zamki, regulacja i konserwacja drzwi, okien, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek, wymiana żarówki, zatkane odpływy itp.

Senior nie płaci za usługę. Ponosi natomiast koszty zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, np. klamek, zamków, żarówek, itp. Pierwsza wizyta pracownika technicznego to wstępne oględziny i jeśli to możliwe - naprawa usterki na miejscu. W przypadku konieczności dokonania zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, wymagana jest druga wizyta pracownika technicznego i usunięcie usterki. W sytuacji braku możliwości naprawy organizator zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania usługi.

Zgłoszenia usterek przyjmowane są jednorazowo w trakcie trwania programu na nr tel. 507 519 750 w poniedziałki w godzinach od 19.00 do 21.00. Termin realizacji usługi od momentu telefonicznego zgłoszenia usterki wynosi maksymalnie do dwóch tygodni. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada lub do wyczerpania środków finansowych.

W ciągu trzech miesięcy z usług naprawczych skorzystało 147 seniorów. Najczęściej usuwanymi awariami są zepsute zamki, i klamki, nasmarowanie skrzypiących drzwi czy przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów.

"Złotą Rączkę" dla seniora świadczy Wielobranżowy Zakład Usługowy Marek Dudowicz z siedzibą przy ul. Racławickiej 35 w Kaliszu. Koszt realizacji usług naprawczych zgodnie z zawartą umową wynosi łącznie 40 000 zł i jest finansowany z budżetu Miasta Kalisza.

Źródło: Magdalena Furmaniak - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU