iKalisz.pl reklamy
Lekkoatletyka

Znakomity start Piotra Goździewicza w Spale

Rewelacyjny wynik uzyskał w Spale kaliszanin Piotr Goździewicz aktualnie reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa.

Piotr posłał kulę na rewelacyjną odległość 18,91 m, co jest jego rekordem życiowym i zajął drugie miejsce. Zawody wygrał Szymon Mazur wynikiem 18,99 m. Dzięki temu wynikowi kaliszanin w polskich tabelach seniorów wskoczył na trzecie miejsce. Nie startował jeszcze Konrad Bukowiecki. Jest to także najlepszy wynik w kategorii U23 w Polsce. Piotr również osiągnął aktualnie czwarty wynik w Europie w kategorii U23. 

Ten świetny występ sprawił, że kaliszanin powinien dostać zaproszenie do bardzo silnie obsadzonego mitingu Orlen Cup w Łodzi, gdzie wystartuje czołówka europejskich kulomiotów. 

- Razem z Piotrem w tym sezonie szlifujemy formę głównie w Kaliszu. Co prawda jesteśmy na łasce pogody, gdyż w tym okresie powinniśmy dużo pchać i wykorzystujemy każdą możliwość na trening na dworze na normalnej rzutni, ale nieraz musimy pchać przy padającym śniegu deszczu w zimnie. - mówi trener Marcin Małecki z UKS 12 Kalisz. - Musimy też korzystać z rzutni przy stadionie (bez dostępu do szatni, toalet, itd.), bo rzutnia przy SP12 (obok Gastronomika) jest kompletnie zniszczona. Próg ktoś rozwalił, a koło betonowe, to jedna wielka rozpadająca się dziura... Zgłaszaliśmy to do władz miasta, ale niestety nic do tej pory się z tym faktem nie poprawiło...  Docelowym startem będą Halowe Mistrzostwa Polski które już za trzy tygodnie w Toruniu. Ten i poprzednie starty jasno pokazują, że to kolejny dobrze zaplanowany i zrealizowany okres owocujący w bardzo dobrą formę i rosnące wyniki. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU