iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Znakomity występ kaliskich siatkarek w Bielsku

2020-12-15 14:12:00

Trener Jacek Pasiński po wygranej z PTPS-em mówił, że zespół powoli wraca do formy, ale weryfikacją będzie mecz w Bielsku. Okazało się, że drużyna przeszła tę weryfikację bez zająknięcia i wygrała z będącym ostatnio w bardzo dobrej formie BKS-em 3:0. Najwięcej punktów (17) i drugą w sezonie statuetkę MVP w tym sezonie zdobyła Zuzanna Szperlak.

Pierwsze punkty padły łupem gospodyń, ale sytuacja na początku meczu zmieniała się bardzo szybko. Od prowadzenia 2-0 BKS-u Bielsko-Biała chwilę później było 2-4 dla Energa MKS-u Kalisz, a po kolejnych wymianach i skutecznym bloku bielszczanek tablica wyników pokazywała już osiem punktów po każdej ze stron. Mecz w wyjściowej szóstce rozpoczęła Aleksandra Gromadowska i była bardzo aktywna na początku spotkania. Zacięta gra toczyła się do stanu 17-20, kiedy inicjatywę przejęły kaliszanki. Po asie Karoliny Bednarek i skutecznym ataku Moniki Ptak Energa MKS Kalisz wygrał pierwszego seta 25:22.

 

Pierwsza wygrana partia zdecydowanie zmotywowała drużynę trenera Jacka Pasińskiego. Skuteczny serwis Eweliny Polak pozwolił wyjść na prowadzenie, które gospodynie jeszcze odrobiły do stanu 2:2, chwilę później skuteczna gra na siatce pozwoliła Energa MKS-owi prowadzić już 9:3. Cały czas bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, co asem potwierdziła Aleksandra Gromadowska. W środkowej fazie seta BKS odrobił część strat zmniejszając stratę do czterech punktów, ale wydarzenia na parkiecie cały czas kontrolowały kaliszanki. W dalszej części seta świetna dyspozycja Zuzanny Szperlak pozwoliła jeszcze bardziej odjechać rywalkom, a później wygrać partię 25:17.

 

W trzecim secie ostatni raz do walki rzuciły się bielszczanki prowadząc na początku 4-1, bardzo dobrze na tę sytuację zareagował jednak Energa MKS chwilę później doprowadzając do remisu. W okolicach połowy trzeciej partii pozwolił kaliszankom wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale sytuacja była bardzo wyrównana do samego końca. Po bardzo długim i wyniszczającym trzecim secie lepszy okazał się Energa MKS Kalisz wygrywając 32:30 i cały mecz bez straty seta.

 

MVP: Zuzanna Szperlak

 

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 0:3

(22:25, 17:25, 30:32)

 

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (3), Monika Ptak (9), Karolina Bednarek (10), Zuzanna Szperlak (17), Aleksandra Gromadowska (12), Monika Gałkowska (16), Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Szczurowska, Julia Mazur, Sylwia Kucharska

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl