iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Zostań rodziną zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kalisza prowadzi kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze.

- Jeśli chcesz przywrócić wiarę w to, że są dorośli, którym można zaufać i chcesz odbudować na nowo dziecięcy świat, potrafisz towarzyszyć dzieciom w przeżywaniu strat, kryzysów i akceptujesz je takimi jakimi są zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu na szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów PRIDE. Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę konieczną do pełnienia tej wyjątkowej funkcji oraz będziesz mógł poznać świat dzieci, które utraciły wiarę w dobro i bezinteresowną miłość dorosłych. Tworząc rodzinę zastępczą otrzymasz wsparcie finansowe (zróżnicowane ze względu na typ rodziny), wsparcie specjalistów pracy z rodziną, pedagoga, koordynatora oraz psychologa. Wspólnie będziemy podejmować działania dla dobra dzieci – mówi Iwona Niedźwiedź, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Szczegółowych informacji dotyczących rodzicielstwa zastępczego udzielają pracownicy Działu Pieczy Zastępczej i Pomocy Instytucjonalnej MOPS-u w Kaliszu przy ul. Obywatelskiej 4. Numery telefonu: 506 161 284 oraz 503 144 738.

W ramach planowanych obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego prezydent Kalisza zaprasza w kwietniu i maju rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka do nieodpłatnego zwiedzania ekspozycji multimedialnej poświęconej dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu, która mieści się w ratuszu. Zainteresowanych zwiedzaniem prosimy o wcześniejszy kontakt z Informacją Turystyczną w Kaliszu, tel. 571 315110.

Źródło: kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU