iKalisz.pl reklamy
Kalisz

„Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki”

2021-12-10 09:12:00
„Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki” – tak nazywa się kiermasz świąteczny, który odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia, na placu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu. Wydarzenie będzie obfitowało w wiele atrakcji, a całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie malutkiej mieszkanki powiatu kaliskiego, Jagódki Michalak, która cierpi na ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni SMA.

- To wydarzenie o charakterze charytatywnym, podczas którego będą wystawione stoiska świąteczne, nie zabraknie wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Celem kiermaszu jest zbiórka środków finansowych, które w całości zostaną przekazane na leczenie młodziutkiej mieszkanki gminy Szczytniki – Jagódki Michalak. Leczenie wymaga ogromnych nakładów pieniężnych, rodzina sama nie jest w stanie zorganizować niezbędnej kwoty. Na skuteczne leczenie potrzeba aż 9,5 miliona złotych. To niewyobrażalna suma, ale my wiemy, że się uda. Wiemy jak wiele współczucia i chęci pomocy jest w naszym społeczeństwie, więc wspólnymi siłami pomożemy Jagódce odzyskać zdrowie – mówi starosta kaliski, Krzysztof Nosal.

W celu zebrania tej kwoty uruchomiono wiele inicjatyw i specjalną zbiórkę, która jest dostępna pod adresem: https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma

Na stronie zbiórki znajdą Państwo również szczegółowe informacje dotyczące choroby z którą zmaga się malutka i dzielna bohaterka – Jagódka Michalak. Oczywiście, można tam także w każdej chwili dorzucić swoją „cegiełkę”. Rodzice błagają o ratunek, dlatego potrzebne jest pomoc ludzi o wielkich sercach.

- Nie pozostawimy Jagódki samej! Środki na leczenie dziewczynki są zbierane podczas wszystkich imprez organizowanych przez Powiat Kaliski. Kiermasz świąteczny pn. „Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki” to kolejna inicjatywa. Bardzo cenna, bo przeprowadzana w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, które stanowią czas, podczas którego każdy z nas powinien pochylić się w trosce o dobro drugiego człowieka, a już w szczególności istoty tak małej, kruchej i bezbronnej jak malutka Jagódka, która już dziś jest wielką bohaterką walczącą z całych sił o zdrowie i życie – mówi Krzysztof Nosal.

Planowanych jest wiele atrakcji, zarówno dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie smakołyków, potraw wigilijnych, atrakcji dla dzieci, a także występów artystycznych. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 14.00, a o 16.30 na scenie powitamy gwiazdora disco polo Kordiana. Początek kiermaszu zaplanowaliśmy na godzinę 10.00 , a zakończenie ok. godz. 18.00. W ten sposób chcemy Państwa zaprosić do wspólnej pomocy na rzecz małej, wielkiej osoby – Jagódki Michalak.

Uwaga: W dniu kiermaszu o godz. 16.00 odbędzie się podsumowaniu licytacji „Roweru z historią”. To wyjątkowy przedmiot, który w ubiegłym roku trafił do Państwa Mirosławy i Jacka Nowaków. I choć cały czas jest nowy to tak naprawdę jego historia ma już kilka lat. Był licytowany dla Natalii, Sylwii, Sandry, a teraz ma szanse ponownie pomóc małej Jagódce. O rowerze mówi się, że ma moce magiczne. Trafiał już bowiem na różne licytacje charytatywne, ale mimo, że wygrywały te aukcje różne osoby, to za każdym razem jest przekazywany gdy ktoś w naszej społeczności potrzebuje pomocy. Jego magia polega więc na tym, że rower pokazuje jak wielkie mamy serca, jak duża drzemie moc w każdym z nas, jak wiele nadziei możemy dać drugiej osobie. A ludzie dobrego serca wykazywali wielką ofiarność, jak choćby w Szczytnikach gdy rower był licytowany na roku Jagódki. Tam, dwóch Panów z okolicy o wielkiej empatii wylicytowało „rower z historią” za 10 tysięcy złotych i przekazali go na dalsze licytacje.

 

"Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki"

Program

10.00- 18.00 Kiermasz Ozdób Świątecznych

10.00- 18.00 Kiermasz Ciasta

10.00- 18.00 Kiermasz potraw wigilijnych pierogi, uszka, susze na kompot i grzyby na Wigilię

10.00 – Stoisko z pysznymi karpiami Pana Stanisława Błaszkowiaka (Gospodarstwo Rybackie w m. Lipka – gmina Szczytniki)

14.00 -18.00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem na magicznych świątecznych saniach. Można zrobić zdjęcia i napisać list do Św. Mikołaja.

14.00- 18.00 Wspólne ubieranie choinki ze śnieżynkami Świętego Mikołaja

14.00 – 18.00 ALPAKOTELA – spotkanie i spacery z Alpakami

16.00-16.30 Podsumowanie - Licytacja „Roweru z historią”

14.00-18.00 Świąteczne występy artystyczne

 

Wokaliści z powiatu kaliskiego w świątecznej odsłonie oraz Kordian:

Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na leczenie Jagódki Michalak chorej na SMA

13.30-14.00 Orkiestra Dęta z Godziesz Wielkich

14.00-15.00 Talent Studio z Kalisza

15.00-16.00 Emilia Wrzos-Piątkowska ze swoimi uczniami oraz tancerze ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej

16.15 Soliści Chóru „Kopernik”

16.30 – 17.30 Występ Świąteczny Kordian

 

Organizatorzy:

Dobrzy ludzie pomagający Jagódce Michalak

Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Gminne Centrum Kultury w Koźminku

Lokalna Grupa działania LGD Długosz Królewski

 Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOKU