iKalisz.pl reklamy
Dla przedsiębiorcy

ZUS dyżuruje w sprawie PUE

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby ułatwić przedsiębiorcom to zadanie, Oddział ZUS w Ostrowie Wlkp. zaprasza na serię dyżurów telefonicznych.

- Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

 

Obecnie na PUE ZUS swój profil ma ponad 10,6 mln użytkowników. Już teraz ponad 89 proc. osób prowadzących własną działalność i ponad 87 proc. firm rozliczających składki od 1 do 5 osób ma profil na PUE ZUS z rolą płatnika.

 

PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

 

Harmonogram dyżurów telefonicznych:

  • Kalisz

Termin: 20.12.2022 godz. 10:00 - 12:00 tel. 62 766 17 48, wew. 318

  • Kalisz

Termin: 21.12.2022 godz. 10:00 - 12:00 tel. 62 766 17 48, wew. 318


Tagi: zus, pue zus, kalisz




Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU