iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

ZUS zaprasza przedsiębiorców na dyżur w sprawie aktywacji konta na PUE

Od stycznia 2023 r. wszyscy płatnicy składek mają obowiązek posiadania aktywnego profilu na PUE ZUS. Do tej pory jednak nie wszyscy wywiązali się z tego obowiązku. ZUS sukcesywnie zakłada im profil na PUE. Jednak, by mogli z niego korzystać, muszą odebrać od ZUS hasło i login. Aby umożliwić im aktywację konta na PUE, ZUS w najbliższą sobotę, 28 stycznia zaprasza na dyżur w oddziale ZUS w Ostrowie Wlkp. oraz w inspektoracie w Kaliszu i Lesznie.

 

Obowiązek posiadania aktywnego profilu na PUE ZUS dotyczy wszystkich płatników składek, a więc także tych, którzy zatrudniają do 5 ubezpieczonych lub opłacają składki tylko za siebie.

ZUS zakłada profile na PUE sukcesywnie, tak więc jeśli płatnik ma jeszcze możliwość samemu założyć profil na PUE, lub upoważnić do roli płatnika np. księgowego lub pracownika biura rachunkowego, powinien z tej możliwości jak najszybciej skorzystać.

W celu zaufania profilu na PUE lub odebrania hasła i loginu, najlepiej umówić się na e-wizytę w ZUS https://www.zus.pl/e-wizyta. Można również podejść do najbliższej placówki ZUS.

 

Dodatkowo, w najbliższą sobotę, 28 stycznia, można skorzystać z dyżurów w placówkach w Ostrowie Wlkp., Lesznie i Kaliszu. Dyżury odbędą się w godzinach od 10.00 do 13.00 w Oddziale ZUS w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Wysocka 1B; w Inspektoracie ZUS w Kaliszu, ul. Marii Konopnickiej 31 oraz w Inspektoracie ZUS w Lesznie, al. Krasińskiego 36.

 

Aby założyć profil na PUE ZUS:

1. Wejść na stronę www.zus.pl i kliknąć przycisk [Zarejestruj w PUE]

2. Wybrać, dla kogo zakłada się profil – do wyboru jest rejestracja: [Dla Ciebie], [Dla przedsiębiorców] oraz [Dla firm].

3. Wybrać sposób rejestracji:

• za pomocą metod z portalu login.gov.pl (profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczna),

• za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego,

• za pomocą bankowości elektronicznej banku, który świadczy taką usługę wspólnie z ZUS (lista banków na www.zus.pl)

• samodzielnie wypełnij formularz rejestracji.

4. Jeśli osoba rejestruje się za pomocą login.gov, kwalifikowanego podpisu elektronicznego i bankowości elektronicznej, część danych w formularzu rejestracji wypełnia się automatycznie. Metody te pozwalają również na potwierdzenie tożsamości, dlatego skorzystanie z nich nie wymaga wizyty w ZUS.

5. Jeśli osoba skorzysta z formularza rejestracji i wybierze przycisk [DO REJESTRACJI], wypełnia wszystkie obowiązkowe pola. W ciągu 7 dni od rejestracji musi też potwierdzić swoją tożsamość w dowolnej placówce ZUS lub podczas e-wizyty. Na wizycie trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU