iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Zwiększają moce przerobowe. Będą nowe miejsca pracy

2021-09-10 12:09:00

Zdjęcie: UM Kalisz
Nowy zakład produkcyjny globalnego producenta innowacyjnych rozwiązań m.in. dla sektora budowlanego, powstał w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód.

Obiekt o powierzchni 40 000 m2 został wykonany przez Panattoni. W nowym obiekcie przedsiębiorstwo Leviat wytwarzać będzie szeroką gamę zamocowań technologicznych dla branży budowlanej m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Nowy zakład powstał zaledwie 5 km od dotychczasowego obiektu firmy w Nowych Skalmierzycach. Uruchomienie nowej hali pozwoli zwiększyć moce produkcyjne oraz w większym stopniu wykorzystać potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia, co ma się także przełożyć na stabilny rozwój przedsiębiorstwa. Obiekt w Kaliszu został zrealizowany w zrównoważony sposób i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

 

– Doskonała współpraca i wzajemne zrozumienie Panattoni i firmy Leviat nie tylko pozwoliły dostarczyć obiekt, który spełnia wymagania najemcy, ale też zrealizować go w czasie, który pozwolił na utrzymania ciągłości produkcji. Sprawna kooperacja pozwoliła na realizację w terminie mimo procedur związanych z pandemią – wskazuje Marek Foryński z firmy Panattoni.

 

Zadowolenia z rozwoju strefy gospodarczej nie kryją władze miasta Kalisza. 

- Cieszy mnie, że strefa gospodarcza prężnie się rozwija. Obiekt powstał dla firmy działającej na rynkach światowych. Jest to najnowocześniejszy zakład firmy Leviat w Polsce. Pozwoli na zdecydowane zwiększenie mocy produkcyjnych, a to z kolei poskutkuje wzrostem zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia 350 osób, docelowo może ich być nawet 600. Jest to dobra wiadomość dla naszego miasta i regionu – przyznaje wiceprezydent, Grzegorz Kulawinek.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl