iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piłka ręczna

Zwycięzca Ligi Mistrzów w MKS-ie!

2020-06-23 08:06:00

Wszyscy zawodnicy nie mogą się doczekać nowego sezonu, a większość zastanawia się jak będzie wyglądała ich współpraca z nowym trenerem, Tomaszem Strząbałą. Nowy obrotowy MKS-u, Mateusz Kus nie musi się tego domyślać - zna trenera bardzo dobrze z gry w Kielcach.

Pracowali razem w klubie, kiedy ten wygrywał Ligę Mistrzów w 2016 roku. Mateusz ostatnie dwa sezony spędził w innym klubie regularnie grającym w Lidze Mistrzów, ukraińskim Motorze Zaporoże. 

 

Mateusz Kus jest wychowankiem rodzinnej Olimpii Piekary Śląskie, w której spędził cztery pierwsze lata swojej seniorskiej kariery i w sezonie 2004/05 zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po dobrej grze w Piekarach Śląskich perspektywicznym obrotowym zainteresowały się Azoty Puławy. W drużynie z województwa lubelskiego spędził siedem lat zdobywając brązowy medal PGNiG Superligi. Po sezonie 2014/15 przyjął ofertę PGE Vive Kielce i występował w drużynie prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa przez trzy sezony, współpracując również z Tomaszem Strząbałą. W Kielcach zdobył trzy Mistrzostwa Polski i wygrał Ligę Mistrzów w 2016 roku, co do dziś wspomina jako swój największy sukces w karierze. Mateusz występował również w reprezentacji Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, kiedy Polacy po raz ostatni zbliżyli się do strefy medalowej na wielkiej imprezie, ostatecznie zajmując czwarte miejsce.

 

W Kaliszu Mateusz ma kierować obroną, chociaż sam zapowiada, że w ataku też ma trochę do pokazania. Na pozycji obrotowego będzie rywalizował z innym nowym zawodnikiem w drużynie MKS-u - Piotrem Krępą. Poza nimi klub potwierdził kontrakty Marka Szpery, Macieja i Konrada Pilitowskich, Mikołaja Krekory, Michała Dreja, Roberta Kamyszka, Kamila Adamskiego, Stanisława Makowiejewa i Gracjana Wróbla.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl